KURUMSAL - SIKÇA SORULAN SORULAR1. HORASAN PLUS DOĞAL ISI YALITIM SIVASI BOYALI YÜZEYLERE UYGULANABİLİR Mİ?
HORASAN PLUS doğal ısı yalıtım sıvası, boyalı yüzeylerde uygulanabilir. Eğer uygulama yapılacak alanda deformasyonlar ve dökülmeler varsa kazınmalı yüzey temizlendikten sonra uygulamaya geçilmelidir. 
 
2. HORASAN PLUS BELEDİYELERDEN GEREKLİ RUHSAT VE BELGELERİ ALABİLİR Mİ?
HORASAN PLUS, Çevre ve Şehircilik Bakanlığından Onaylı y.27.567/014 poz numaralı TSE,CE,ISO Belgelerine sahip bir üründür. Yeni binalarda iskâna yol açan eski binalarda da EKB'yi(Enerji Kimlik Belgesi) yalıtım kısmından alabilen Resmi evrak eksiği olmayan bir üründür.
 
4. YALITIM SIVASI HORASAN PLUS ÇATLAMA VE SÖKÜLME YAPAR MI?
Horasan Plus Doğal Isı Yalıtım Sıvası modifiye liflerle ve doğal minerallerle zenginleştirildiği için çatlama ve dökülme yapmaz.
 
5. HORASAN PLUS DOĞAL ISI YALITIM SIVASININ ÖMRÜ KAÇ YILDIR?
İnorganik Kökenli madenlerden elde edildiği için, ömrü bina ömrüne eştir.
 
6. HORASAN PLUS DOĞAL ISI YALITIM SIVASI HANGİ HAVA ŞARTLARINDA UYGULANABİLİR?
5° ile 30° arasında uygulanır. Dikkat edilmesi gereken husus uygulama yaparken ve sonrasında havanın yağışlı olmamasıdır.
 
7. HORASAN PLUS DOĞAL ISI YALITIM SIVASI BİNA İÇİNDEN UYGULANABİLİR Mİ?
İçeriden uygulanmasında herhangi bir sıkıntı yoktur. Saten yüzey üzerine uygulanacaksa çentme işlemi yapılmalıdır. Ayrıca ev içerisinde iyi bir ses yalıtımı yapar.
 
8. HORASAN PLUS DOĞAL ISI YALITIM SIVASI KAÇ SANTİM YAPILMALIDIR?
Bölgelere göre kalınlık değerleri değişkenlik göstermekle birlikte, mevcut oturulan binalarda min. 2cm kalınlıkta uygulama yapılmalıdır.
 
9. HORASAN PLUS DOĞAL ISI YALITIM SIVASI ÇATILARDA TERASLARDA DA UYGULANIR MI?
Kapalı ve açık çatılarda Horasan Plus Doğal Isı Yalıtım Şapı kullanılır. Çatı kapalı ise ayrı bir uygulama yapılmaz ama çatı açık ise üzeri su izolasyon malzememiz ile kapatılmalıdır. Daha sonra seramik vb. yapı malzemeleri ile kapatılabilir.
 
10. HORASAN PLUS DOĞAL ISI YALITIM SIVASININ NEFES ALMA ÖZELLİĞİ VARMIDIR?
Horasan Plus Doğal Isı Yalıtım Sıvamız nefes alır, binalarda oluşabilecek; nem, rutubet, küf, mantar... Gibi oluşumların önüne geçer.
 
11. HORASAN PLUS DOĞAL ISI YALITIM SIVASI YANICI MIDIR?
Horasan Plus Doğal Isı Yalıtım Sıvamız, 1300° C Sıcaklığa 1 saat boyunca tepki vermeden dayanabilir, 2 saat sonunda da kendini yok etmeye başlar.(Yangın anında binada 15. dakikada oluşan sıcaklık 450° C'dir. İnsan vücudu 120 ° C'lik bir sıcaklığa sadece 2 dk dayanabilir)
 
12. HORASAN PLUS DOĞAL ISI YALITIM SIVASI İÇ MEKÂNLARDA PARKE SERAMİK ALTINA UYGULANABİLİR Mİ?
Horasan Plus Doğal Isı Yalıtım Sıvası, ısı ve ses yalıtımı amacıyla parke ve seramik altında gönül rahatlığıyla uygulanabilir.